středa 16. března 2016

60 min s Petrem Svobodou: Příběh vědce, aneb cesta tam a zase zpátky

Dobrý den,
Jménem Bakala Foundation - Student Hub bychom vaše studenty rádi pozvali na přednášku, kterou pořádáme ve středu 16. března 2016 v 17:00. Doplňující informace naleznete níže nebo na http://www.bakalafoundation.org/seminare_workshop.html. Děkuji.

60 min s Petrem Svobodou: Příběh vědce, aneb cesta tam a zase zpátky
Zvažujete studium či profesní kariéru v oblasti přírodních věd? Zájímá vás, jak si stojí české vědecké prostředí v porovnání se zahraničím? Chcete se dozvědět o tom, jak vypadá život vědce a vyslechnout si zkušenosti i zážitky z vědecké kariéry? Bakala Foundation Student Hub si vás dovoluje pozvat na přednášku Doc. Mgr. Petra Svobody, PhD., vedoucího oddělení epigenetických regulací Ústavu molekulární genetiky Akademie věd České republiky. Těšíme se na vaši návštěvu!
Doc. Mgr. Petr Svoboda, PhD.
V letech 1988–1992 vystudoval Gymnázium Jana Palacha v Mělníku. Pokračoval oborem buněčná a molekulární biologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kterou absolvoval v roce 1997. Od července 1998 do roku 2002 pokračoval postgraduálním stupněm vzdělání na filadelfské Pensylvánské univerzitě, součásti Ivy League, kde v oddělení biologie vyučoval základní kurzy biologie a bioinformatiku. V laboratoři profesora Richard M. Schultze se na pozici vědeckého asistenta zabýval RNA interferencí a reprogramováním genomu. Od roku 2007 stojí v čele oddělení epigenetických regulací Ústavu molekulární genetiky Akademie věd. Na přírodovědeckých fakultách Univerzity Karlovy a Jihočeské univerzity přednáší epigenetická témata, trendy vývojové biologie a řízení genové exprese. Dne 14. května 2014 obdržel cenu Neuron v oboru medicína za výsledky výzkumu, jež mohou posloužit k vývoji léku, který podstatně zkrátí dobu léčby některých virových nemocí, například chřipky nebo rýmy.
Bakala Foundation
Polská 54
120 00 Praha 2

Registrace: https://bfh10.eventbrite.com.

Srdečně zdraví a hezký den přeje,

Tomáš Kristlík

úterý 15. března 2016

Oxford Undergraduate Prospectus 2017

2017 entry undergraduate prospectus!!!

Our undergraduate prospectus for entry in October 2017 is now available. Copies will be available from UCAS HE Fairs and Oxford open days and it can be ordered or downloaded from ox.ac.uk/study.

Most of our courses now require candidates to take a test or tests as part of their application and all (except Law) will take place on 2 November 2016. For the first time this year, all applicants for Chemistry will be required to sit the Thinking Skills Assessment. If you have any queries about your part in this process please visit www.admissionstestingservice.org.

neděle 6. března 2016

Pozvánka od Vojty Vávry (absolvent NP 2015) - konstrukce/inženýrská práce

Rád bych Vás pozval na přednášku hradeckého výrobce ultralightů TL-Ultralight, kterou organizuji v rámci studentského klubu u nás na strojárně v úterý 8.3. Přednáška je primárně míněná pro studenty, nicméně veřejnost je vítána a mě napadlo, že by Vás vývoj a výroba letadel mohla zajímat, přednáška by měla být totiž především technického rázu.

Zároveň jsem si myslel, že by to mohl být zajímavý zážitek pro studenty, kteří o strojním inženýrství uvažují - hlavní konstruktér firmy bude hovořit i o tom, co vlastně práce inženýra-konstruktéra ve skutečnosti obnáší, co konkrétně dělá. Pokud tedy na přednášku nasměrujete i nějaké studenty, budu rád.

Ostatně jsem samozřejmě kdykoli k dispozici - kdyby snad někteří studenti projevili o FS či jiné fakulty ČVUT zájem, neváhejte je na mě nasměrovat.

Níže prosím nalezněte odkazy na FB událost a stránky klubu.


úterý 1. března 2016

Zveme vás do Prahy na jedinečný Veletrh amerických univerzit! - 24.2. 2016



Nenechte si ujít jedinečnou příležitost setkat se v Praze se zástupci  šestnácti amerických univerzit a největších českých stipendijních programů a získat informace o studiu v USA přímo od zdroje! Veletrh amerických univerzit se koná v pondělí 18. dubna 2016 od 15 do 18 hodin v prostorách Anglo-americké vysoké školy, Letenská 5, Praha 1 - Malá Strana.
Komise J. Williama Fulbrighta, EducationUSA a U.S. Commerical Service při Velvyslanectví USAspoluorganizují misi 16 amerických univerzit do Prahy, která má představit možnosti studia v USA. Součástí veletrh je také doprovodný program, který nabídne například diskuzi s absolventy programů či zástupci největších stipendijních programů, které lze pro studium v USA využít. Zájemci o studium amerických vysokých škol tak najdou veškeré informace na jednom místě.
„Věříme, že studenti ocení možnost mluvit přímo se zástupci amerických vysokých škol,“ dodává Jakub Tesař z Fulbrightovy komise. "Lidé z amerických univerzit totiž do ČR vzhledem k velikosti naší země příliš často nejezdí.  Obchodnímu oddělení Velvyslanectví USA se ale podařilo pro veletrh získat velmi zajímavé školy, které mají velký zájem o české studenty, což nakonec dokazují i svou ochotou přicestovat za nimi až do Prahy. Nabídka institucí je navíc pestrá, takže každý návštěvník si najde to své," řekl Jakub Tesař.
Studenti si volí studium v Americe z různých důvodů - především kvůli kvalitě studia, flexibilním programům, úzké propojenosti vzdělávání s výzkumem či praxí, vysoké úrovni služeb pro studenty a v neposlední řadě pro širokou nabídku mimoškolních aktivit, které poskytují studentům příležitost rozvíjet své schopnosti a díky nim následně nalézt zajímavé uplatnění. V současnosti studuje ve Spojených státech téměř milión zahraničních studentů, z toho téměř 800 z České republiky, a vzdělávání tak patří mezi deset nejvýznamnějších exportních služeb v USA.
fulbright